SECONDARY ACADEMIC STAFF
Sl
.No.
Teacher’s Name
Designation
Qualification
Photo
1
Nirupama Patra
Principal
B.A. B.Ed
SR. SECONDARY
2
Rohit Sarangi
M.Sc B. Ed
COORDINATOR
3
Nazia Shaikh
PGT Physics
M.Sc
4
Chinmay Praharaj
PGT Physics
M.Sc B.Ed
5
Man Singh
PGT Physics
M.Sc B.Ed
6
Swagatika Sahu
PGT Physics
M.Sc B. Ed
7
Sasmita Pattanayak
PGT Computer science
MCA,M.TECH
8
Kapil Gupta
PGT Computer science
M.A. ,PGDCA,B.Ed
9
Rabi Ranjan Prusty
PGT Chemistry
M.Sc P.hd
10
Jyoti Mishra
PGT Chemistry
M.Sc B. Ed
11
Rajesh ku. Das
PGT Chemistry
M.Sc B. Ed
13
Saismita Mishra
PGT Botany
M.Sc B. Ed
14
Niharabala Behera
PGT Zoology
M.Sc B. Ed
15
Debasish Mohapatra
PGT Mathematics
M.Sc B. Ed
16
Omm Priya Das
PGT Mathematics
B.Tech
17
Bhakta Priya Mishra
PGT Mathematics
M.Sc B. Ed
18
Dr.Sarojkanta Mishra
PGT English
M.A(Eng).P.hD
19
Madhusmita Nayak
PGT English
M.A.(Eng)B.Ed
20
Subhashree Behera
PGT English
M.A(Eng) B.Ed
21
Sweety Tammana
PGT English
M.A. B.Ed
22
Sasmita Mishra
PGT Odia
M.A. B.Ed
23
Suresh Ch. Mishra
PET
M.P.ED
24
Sunanda Padhy
TGT SST
M.A,B.Ed
25
Chhabilata Das
TGT SST
M.A. B.Ed
26
Jhanja Tripathy
TGT SST
M.A. B.Ed
27
Samita Dash
TGT Odia
B.A B.Ed
28
Itishree Dash
TGT ODIA
M.A,B.Ed
29
Sthita Pragyan Behura
TGT BIO
M.Sc,B.Ed
30
Devjani Mandhata
TGT BIO
B.Sc B.Ed
31
Sucharita Padhi
TGT CHEMISTRY
B.SC,B.Ed,CTET
32
Swadhin Mishra
ASST. TEACHER
B.SC
33
Mithu Chatarjee
TGT ENGLISH
M.A B.Ed
34
Shruti Upadhaya
TGT English
B.A B.Ed
35
Trupti Dash
TGT ENGLISH
M.A B.Ed
Guru Prasad
36
TGT MATH
B.Sc B.Ed
Nathsharma
38
Getanjali Acharya
TGT SANSKRIT
M.A B.Ed,P.hd
39
Rajni Gupta
ASST. TEACHER
M.A STT
40
L.Cintony
PRT
M.Sc,B.Ed
41
Manisha Samal
PRT
M.Sc,B.Ed
42
Madhu Jain
PRT
B.SC,D.EL.Ed
43
Debarti Sinha
PRT
M.A M.Phil B.ED
44
Y.PUJA
PRT
M.A B.Ed
SECONDARY NON- ACADEMIC STAFF
Sl.No.
Staff's Name
Designation
Qualification
1
Ashribad Badajena
Office Admin
MBA
2
Prashanta Parida
Office Admin
B.A, P.G.D.C.A
3
Chanakya Panigrahi
Student Welfare OffICER
MBA
4
Gita Mallick
Librarian
B.A.B.LIB